Szegedi Csanád felkereste Köves Slomó rabbit
A Jobbikból kilépett Szegedi Csanád az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezető rabbijával, Köves Slomóval találkozott – értesült a hvg.hu.
A Jobbikból kilépett Szegedi Csanád az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezető rabbijával, Köves Slomóval találkozott – értesült a hvg.hu.
Szegedi Csanád kiszáll a Vona Gábor pártelnök feleségével közös cégből, míg egy másik, Szabó Gábor pártigazgatóval együtt jegyzett vállalkozásában magára marad – olvasható a pénteki Magyar Nemzetben.
Ha lenne Novák Elődnek, Molnár Balázsnak és Kürk Rolandnak köze a Kurucinfóhoz, akkor most azon mulathatnánk, hogy a komplett Kuruc egy zsidó EP-képviselő asszisztense volt.
Hónapokon át kapott fizetést Brüsszelből a márciusban EU-zászlót égető Novák Előd, s hozzá hasonlóan azok is, akiknek a nevét korábban hírbe hozták a Kuruc.infó nevű szélsőséges portállal – derítette ki a hvg.hu. A lapunk által megszerzett hivatalos kimutatások szerint ezeket az uniós pénzeket Szegedi Csanád pénzügyi keretéből utalták ki. Novák lapunknak megerősítette, hogy Szegedi asszisztenseként valóban kapott uniós pénzt, amit ő „klasszikus munkabérnek” tekint.
A Jobbikon belüli Novák-Szegedi konfliktus talán az egyik legjobb hír, ami a magyar közéletben történt az elmúlt hónapokban - írja csütörtöki cikkében a Véleményvezér blog.
Már a Jobbik elnöksége is megosztott abban a kérdésben, van-e helye a zsidó származású Szegedi Csanádnak a pártban, miután egy nyilvánosságra került hangfelvétel miatt sokan azt gyanítják, a párt EP-képviselője – állításával ellentétben – már évekkel ezelőtt tisztában volt származásával, de eltitkolta azt. Szegedi borsodi ellenfeleinek ugyanakkor más pártvezetőre nézve is lehetnek kínos információik. A párt országos elnöksége ezen a héten nem ülésezik, de úgy tudjuk, a következő ülésen már napirenden lesz Szegedi Csanád ügye.
Egy szélsőjobboldali portál olyan hangfelvételt publikált, amelyet állítólag Ambrus Zoltán készített 2010-ben, amikor Szegedi Csanád meglátogatta őt Borsod megyében a tanyáján – írja a Kettős Mérce nevű blog. Szegedi Csanád szerint a hangfelvétel nem eredeti, így a Kettős Mérce híre is alaptalan.
Szegedi Csanád felmenőivel kapcsolatos vallomása ráirányította a figyelmet az első zsidótörvényt elfogadtató Imrédy Béla miniszterelnök hasonló, 1939-es ügyére. Most a HVG Imrédy-üggyel kapcsolatos 1998-as cikkét tesszük közzé.
Hogyan fordíthatná a maga hasznára a Jobbik Szegedi Csanád coming outját? Ungváry Krisztián véleménye.